Autobiografia w pięciu rozdziałach

21 listopada 2016

Weekend spędziłam w drodze. Jechałam tam, gdzie mnie zaprosili, gdzie potrzebowali, gdzie czekali. Jechałam z obawą, przystawałam po drodze, wciąż niepewna tego, co mogę dać. A oni czekali. Równie niepewni, choć z nadzieją w sercu. Z zaufaniem.

 

Na warsztatach w Oławie spotkałam się z grupą 20 osób. Mimo deszczu i szarugi na zewnątrz, w małej sali w Mieście Artystów Moc pokazała swoją siłę i magię. Było wiele pytań, niejedna łza, był szczery uśmiech i ból głowy, kiedy myśli siłowały się z ciałem, zaskoczenia, odkrycia i dużo znaków zapytania.

Ja po raz pierwszy zupełnie spontanicznie i z serca podziękowałam sobie, za to jaką jestem teraz mamą. Mamą, którą zawsze chciałam mieć. Taką, jaką zawsze chciałam być dla moich dzieci. Nie wierzyłam, że to może się stać. Nie czuję tego bez przerwy i nie zawsze tak było. Ty też będziesz tego doświadczać, ale chcę zadedykować Ci ten tekst:

Autobiografia w pięciu rozdziałach

Rozdział I

Idę ulicą. W chodniku jest głęboka dziura. Wpadam w nią. Jestem zagubiona… bezradna. To nie moja wina. Wygrzebuję się całą wieczność.

Rozdział II

Idę tą samą ulicą. W chodniku jest głęboka dziura. Udaję, że jej nie widzę. Znowu w nią wpadam. Nie mogę uwierzyć, że jestem w tym samym miejscu. Ale to nie moja wina. Znów długo wyłażę.

Rozdział III

Idę tą samą ulicą. W chodniku jest głęboka dziura. Widzę ją. Ale znów wpadam… to przyzwyczajenie. Mam otwarte oczy. Wiem, gdzie jestem. To moja wina. Wyłażę natychmiast.

Rozdział IV

Idę tą samą ulicą. W chodniku jest głęboka dziura. Omijam ją.

Rozdział V

Idę inną ulicą.


Autobiografię publikuję dzięki uprzejmości Agnieszki Pietlickiej i całego zespołu Dialogue Unlimited. Tekst ten pochodzi z książki Debbie Ford To będzie najlepszy rok Twojego życia, 2011. wyd. G+J. Autorką jest amerykańska aktorka Portia Nelson.

4 odpowiedzi na “Autobiografia w pięciu rozdziałach”

  1. Mam nadzieję, że i ja kiedyś tak będę mogła o sobie powiedzieć, że jestem taką mamą, jaką sama chciałam mieć i jaką chciałam być dla moich dzieci 🙂 Biorę sobie to zdanie do serca! Dziękuję Basiu ❤️

  2. Cudowne! <3
    Uwielbiam takie teksty.
    Dziękuję Ci Basiu.

    ~Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *